Skutki uboczne stosowania Acai Berry

przez | 12 maja, 2021

Jagoda Acai to produkt, którego popularność ostatnimi czasy jest bardzo duża. Wszystko za sprawą licznych właściwości pro-zdrowotnych, w tym ogromnego wpływu na procesy odchudzające.

Jagoda Acai – skutki uboczne stosowania

W przypadku stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, jagoda Acai nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jedynie nadmierna ilość spożywanego preparatu może doprowadzić do biegunek i wydzielania nadmiernej ilości gazów. Jednakże, nie jest to groźne dla zdrowia. Objawy po odstawieniu preparatu ustępują natychmiastowo.

W niewielkiej ilości przypadków Acai Berry powoduje reakcję alergiczną. Dlatego też, przed regularnym stosowaniem zaleca się realizację próby uczuleniowej.

Skoro, jagoda Acai jest w pełni bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych, dlaczego zatem tak wiele osób obawia się jej stosowania?

Przede wszystkim wpływ na to ma egzotyczne pochodzenie. Jeszcze niedawno jagoda Acai określana była jako „nowość”, co niewątpliwie powodowało strach przed nieznanym.

Acai Berry to owoc, który wykorzystywany jest od XIX wieku. Do tej pory jednak, wykorzystywany był głównie przez społeczność Ameryki Południowej, gdzie stanowi swojego rodzaju dodatek do wielu potraw. Prawdziwym „hitem” jagoda Acai stała się dopiero wtedy, gdy została szczegółowo przebadana pod kątem właściwości pro-zdrowotnych. Jak się okazało, ma wpływ nie tylko na odchudzanie, ale także pracę jelit, procesy starzenia oraz układ krwionośny.

Wiele osób nie podejmuje kuracji Acai Berry, gdyż obawia się braku efektów. To w pełni zrozumiałe. W końcu na rynku znajduje się bardzo duża liczba różnego rodzaju preparatów, których skuteczność jest bliska zeru.

Najzwyczajniej w świecie – produkty wspomagające odchudzanie nie wzbudzają zbyt dużego zaufania, przynajmniej wśród polskiej społeczności. Codzienne serwowane są reklamy preparatów, które nie dają absolutnie żadnych rezultatów.

Nie mniej jednak, Acai Berry to preparat, który jest pozytywnie opiniowany – chociażby w Internecie. Trudno znaleźć jakiekolwiek opinie, które miałyby negatywny wydźwięk. Acai Berry to środek sprawdzony przez tysiące osób na całym świecie, jego skuteczność nie podlega dyskusji. Co więcej, efektywność Acai została potwierdzona badaniami klinicznymi.

W wielu przypadkach ograniczeniem okazuje się zasobność portfela. Acai Berry to suplement kompletny, a za taki niestety trzeba zapłacić. Jeden z najlepszych preparatów z ekstraktem z jagody Acai kosztuje około 150 złotych, co dla wielu jest barierą nie do przeskoczenia.

Z całą pewnością środek ten jest jednak warty swojej ceny. Trudno wskazać inny preparat, który miałby tak dużą ilość pro-zdrowotnych właściwości i działał tak szybko.

Acai Berry – przeciwskazania do stosowania

Amazońska jagoda jest w pełni bezpiecznym owocem. Nie powoduje żadnych biologicznych skutków ubocznych, dlatego też może być stosowana przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć oraz kondycję organizmu.

Acai Berry nie jest zalecana jedynie kobietom w ciąży i karmiącym. Nie powinna być również stosowana przez dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *