Jak poprawić sprawność seksualną i wyeliminować przedwczesny wytrysk? Co robić?

przez | 29 stycznia, 2020

Sprawność seksualna mężczyzn w pewnym momencie życia częściowa zanika, by następnie całkowicie ustać. To, kiedy się pojawia zależy od wielu czynników: genetycznych, społecznych, psychicznych, fizycznych.

Choć medycyna ciągle rozwija się w tej sferze, to nadal nie przedstawia środka, który zagwarantuje poprawę sprawności seksualnej. Owszem, niektóre preparaty cieszą się dobrą opinię, ale nie sposób znaleźć produkt, który zadziała u wszystkich. Wynika to z faktu, iż przyczyny zachwiania sprawności seksualnej mogą być różne.

Jak poprawić sprawność seksualną mężczyzny? – Pierwsze kroki.

Przede wszystkim, koniecznym jest wizyta u specjalisty. Seksuolog może nie tylko zalecić formę leczenia, ale także zdiagnozować przyczynę wystąpienia problemu.

Bardzo ważnym jest także zmienienie trybu życia i nawyków żywieniowych na zdrowsze. Zbilansowana, bogata w minerały i witaminy połączona z regularną aktywnością fizyczną przynosi zaskakujące rezultaty. Zdrowe, w optymalnej kondycji ciało zdecydowanie łatwiej leczyć, aniżeli zaniedbany organizm.

Farmakoterapia i psychoterapia – czyli o leczeniu sprawności seksualnej

Impotencja to problem, którego leczenie zalecane przez seksuologów przebiega dwufazowo, a mianowicie działa zarówno na psychikę, jak i fizykę organizmu.

Farmaceutyki mają na zadaniu wyeliminować przyczyny fizyczne, z kolei psychoterapia pozwala zrozumieć problem i zapobiec stresowi przed stosunkiem, lękowi przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Wszak, psychiczne przyczyny zaburzeń erekcji pojawiają się równie często.

Naturalne tabletki na impotencję – warto?

Ostatnimi czasy bardzo popularnymi stały się produkty oparte na naturalnych składnikach, które dostępne są bez recepty. Opinie na temat takich środków są naprawdę różne. Pojawiają się zarówno negatywne, jak i pozytywne recenzje konkretnych preparatów.

Czy warto? Z całą pewnością nie zaszkodzi spróbować. Koszty takich kuracji są niewielkie, a jak pokazują liczne przypadki – takie tabletki faktycznie wykazują działanie.

W szczególności rekomendujemy zapoznanie się z ofertą Eron Plus – tabletek określanych mianem znajlepszych, recenzję tego produktu znaleźć można między innymi w serwisie BioCity.pl:

Przedwczesny wytrysk – co zrobić, aby stosunek trwał dłużej?

Jednym z największych „męskich problemów” wcale nie jest długość członka. Za główny temat tabu określa się bowiem przedwczesny wytrysk. Ta przypadłość wprawia w kompleksy zarówno młodych, jak i dojrzałych meżczyzn. Zaraz po impotencji, jest najpopularniejszych schorzeniem o charakterze seksualnym.

Pragniemy przedstawić kilka sugestii, które mogą pomóc poprawić Ci Twoje zbliżenia seksualne, tudzież wydłużyć stosunek i uniknąć przedwczesnego wytrysku. Jednocześnie informujemy, że w przypadku schorzenia pierwotnego i objawiającego się poprzez przedwczesną ejakulację jeszcze przed zbliżeniem (wejściem do pochwy) należy bezwarunkowo skontaktować się z lekarzem urologiem. Poniższe rady nie mają charakteru medycznego.

Masturbacja przed stosunkiem

Brzmi paradoksalnie, ale ta metoda naprawdę jest skuteczna. Jeśli masturbacja poprzedzi stosunek, to nasza wrażliwość na dotyk partnerki będzie znacznie mniejsza, co też opóźni nadejście orgazmu. Oczywiście, należy realizować ją dyskretnie – wszak nasza partnerka o niczym nie może się dowiedzieć.

Relaks przed stosunkiem

Przez psychologów przedwczesny wytrysk rozpatrywany jest bardzo często jako schorzenie na tle psychologicznym. Oznacza to, że jego wyleczenie bardzo często możliwe jest przy zastosowaniu psychoterapii. Alternatywą dla niej jest relaks psychiczny organizmu i odprężenie.

Zmiana nawyków żywieniowych

To, w jaki sposób się odżywiamy ma bardzo duży wpływ na kondycję organizmu, w tym także sprawność seksualną. Zdrowe, zbilansowane posiłki gwarantują nie tylko lepsze samopoczucie, ale także mogą mieć wpływ na wydłużenie stosunku.

Aktywność fizyczna

Powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” znajduje zastosowanie także w leczeniu przedwczesnej ejakulacji. Wszak, uprawianie sportu lub realizacja aktywności fizycznej wpływa na naszą dyspozycję fizyczną i psychiczną.

Brak używek i alkoholu w diecie

Udowodniono, że używki i alkohol mają negatywny wpływ na sprawność seksualną. Jeśli odstawimy je na bok, możemy bardzo szybko zauważyć poprawę w naszej sypialnii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *