Działanie, właściwości i wpływ zielonej herbaty na odchudzanie

przez | 5 stycznia, 2020

W dzisiejszych czasach spotykamy się ze swojego rodzaju modą na prowadzenie zdrowego stylu życia. Świadomość społeczna cały czas rośnie, a to skutkuje poprawą odżywiania, wzmożeniem aktywności fizycznej i… stosowanie suplementów diet. Jednym z preparatów, który może być traktowany zarówno jako środek spożywczy, jak i suplement diety jest zielona herbata.

Zielona herbata – właściwości, działanie

Zielona herbata to środek, który powszechnie wykorzystywany jest jako wspomagacz dla pracy układu pokarmowego. Związki zawarte w naparze z suszu ziołowego tej rośliny wpływają bowiem na tempo przemiany materii i detoksację organizmu. Uważa się również, że zielona herbata oddziałuje także na łaknienie (ogranicza apetyt).

To właśnie właściwości odchudzające sprawiają, że zielona herbata cieszy się dużą popularnością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że środek ten oddziałuje także na wiele innych narządów, a konkretniej:

  • wspomaga pracę układu krwionośnego
  • wspomaga pracę układu nerwowego
  • działa łagodząco przy zapaleniu spojówek

Zielona herbata niezwykle często znajduje zastosowanie również jako preparat o działaniu pobudzającym. Wiele osób korzysta z tego suplementu w ramach alternatywy dla niezdrowej kawy, czy też tzw. energy drinków.

Zielona herbata, a odchudzanie

W XXI wieku, najpotężniejszą chorobą cywilizacyjną określana jest nadwaga. Nadmiar tkanki tłuszczowej dosięga aktualnie niemal połowę cywilizowanego społeczeństwa.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że trudy odchudzania podejmuje tak wiele osób. Ćwiczenia, dieta i… suplementy, to trzy najważniejsze elementy procesów odchudzających. Poniżej przedstawiamy jeden z najlepiej dostępnych i najbardziej niedocenianych środków wspomagających odchudzanie – zieloną herbatę.

Właściwości pro-zdrowotne zielonej herbaty znane są od dawien dawna. Wykorzystywana była w leczeniu drobnych infekcji, poprawie odporności i w celu pobudzenia organizmu. Od niedawna stanowi również suplement dedykowany dla osób odchudzających się.

Napar z zielonej herbaty wykazuje właściwości wspomagające pracę całego systemu trawiennego. Za sprawą tego preparatu następuje przyśpieszenie przemiany materii i częściowe zahamowanie apetytu.

Regularna suplementacja zielonej herbaty nie stanowi gwarancji do schudnięcia. Preparat ten pełni jedynie rolę „potęgującą efekty” diety oraz treningu. Oznacza to, że przy jednoczesnej realizacji ćwiczeń i stosowania się do jadłospisu, można poprawić efektywność o kilkadziesiąt procent.

W przypadku redukcji, napar z zielonej herbaty zaleca się pić do trzech razy na dobę. Konsumować należy bezpośrednio przed posiłkiem (przed śniadaniem, II śniadaniem oraz obiadem). Jedna porcja naparu to około 200-300 ml (zaparzone z 2-3 łyżeczek suszu ziołowego).

W zdecydowanej większości, opinie na temat zielonej herbaty mają charakter pozytywny. Jednakże, pojawiają się również informacje, jakoby produkt ten nie działał. Być może stosowany jest przez osoby, które nie stosują diety i nie realizują planu treningowego. Wówczas faktycznie, zielona herbata nie ma większego wpływu na redukcję kilogramów.

Warto przy tym zaznaczyć, że produkt dostępny jest również w tabletkach (ekstrakt z zielonej herbaty). To znacznie wygodniejsze, coraz częściej stosowane rozwiązanie.

Zielona herbata – cena, gdzie kupić, stosowanie

Spora popularność tego suplementu diety jest spowodowana świetną dostępnością. Zieloną herbatę kupimy bowiem w każdym sklepie spożywczym. Co więcej – cena tego środka zwykle nie przekracza kilku-kilkunastu złotych (zapas jednomiesięczny). Jest to zatem relatywnie tani środek.

Zieloną herbatę należy stosować 1-2 razy dziennie. Ze względu na silne działanie pobudzające sugeruje się pić napar w ciągu pierwszej części dnia. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety bazujących na zielonej herbacie w postaci tabletek. Te dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością.

Reasumując, zielona herbata to produkt o skutecznym działaniu – dostępny, tani i przede wszystkim skuteczny. Z całą pewnością zasługuje na naszą rekomendację!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *