Chrapanie – co to jest i dlaczego trzeba je leczyć?

przez | 9 czerwca, 2020

Chrapanie to tylko z pozoru niegroźna przypadłość. Nieleczenie tego zjawiska może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Wszakże, chrapanie może stanowić przyczynę nawet zawału serca, czy udaru mózgu.

Co to jest chrapanie?

Chrapanie to akustyczne zjawisko, które powstaje w wyniku niedrożności w układzie oddechowym. Zazwyczaj uwarunkowane jest przez nagromadzenie zbyt dużej ilości dwutlenku węgla w organizmie, co doprowadza do wysłania sygnału przez mózg do dodatkowych mięśni w kanale oddechowym.

Nieleczenie chrapania może skutkować bezdechem sennym – przypadłością polegającą na kilkunasto, a nawet kilkudziesięciosekundowych przerwach w dostarczaniu tlenu. Ta choroba niesie za wiele dolegliwości. Może doprowadzić nawet do śmierci.

Dlaczego TRZEBA leczyć chrapanie?

Chrapanie to przypadłość, która dotyczy około 30% Polaków. Niestety, leczenia podejmuje się niewielki odsetek osób. Wiele ludzi po prostu lekceważy te zjawisko i nic z tym nie robi. To bardzo poważny błąd, którego konsekwencją może być utrata zdrowia, a nawet życia.

Jak leczyć chrapanie?

Leczenie chrapania może przyjmować różne formy. Zależne są one od przyczyn występowania problemu. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych aparatów na chrapanie. To urządzenia, które podczas snu monitorują niedrożności. Pojawienie się bezdechu sprawia, że tlen poddawany jest z większym ciśnieniem co eliminuje ewentualne niedrożności.

Chrapanie można leczyć również w sposób bardziej inwazyjny. W przypadku patologii w budowie gardła i migdałków często realizuje się proste zabiegi chirurgiczne.

Ponadto, chrapanie można wyeliminować dzięki środkom farmakologicznym i suplementom diety. Zastosowanie znajdują zarówno preparaty doustne, jak i te aplikowane bezpośrednio do nosa. Celem takowych środków jest udrożnienie układu oddechowego.

W przypadku braków efektu kuracji „na własną rękę” niezbędna jest wizyta u specjalisty. Leczeniem chrapania zajmuje się Laryngolog.

Snoran Plus – odpowiedź na problemy z chrapaniem?

Suplement chrapanie – Snoran Plus
Jednym z popularnych rozwiązań na chrapanie jest Snoran Plus. To innowacyjna kompozycja w pełni naturalnych składników, których efektywność stoi na bardzo wysokim poziomie. Preparat ten umożliwia trwałą eliminację niedrożności.

W przeciwieństwie do innych suplementów diet, Snoran Plus pozwala wyeliminować chrapanie na stałe. W praktyce oznacza to, że po odstawieniu suplementacji tego środka nadal możemy cieszyć się cichym i spokojnym snem.

Snoran Plus – opinie
Najlepszą rekomendacją tego preparatu są jego opinie. Dlatego też, postanowiliśmy przedstawić kilka wybranych recenzji konsumenckich. Zapraszamy do lektury!

Karolina, lat 26, Bielsko-Biała
Chrapanie to dolegliwość, której nie mogłam wyeliminować. Wizyty u laryngologa zawsze kończyły się tym samym – sugestią rzucenia palenia. To trudne. Nie wygrałam z nałogiem, ale wygrałam z chrapaniem. Wszystko za sprawą Snoran Plus. Już po miesiącu stosowania byłam wolna od tego problemu.

Michał, lat 51, Wrocław
Stosowałem Snoran Plus przez trzy całe miesiące. Efekty? Zaskakująco dobre. Nie chrapię, lepiej śpię (głębiej) i nie mam problemy ze wstawaniem. To naprawdę kompleksowa terapia.

Roman, lat 48, Lubin
Efektywność Snoran Plus nie podlega żadnej dyskusji. Udało się usunąć ten problem, co jest efektem jednomiesięcznej terapii. Chrapałem kilka lat, a tu 4 tygodnie stosowania i po problemie. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *