Łysienie typu męskiego. Co stosować, aby zahamować wypadanie włosów u mężczyzn?

przez | 29 sierpnia, 2020

Łysienie typu męskiego to przypadłość, z którą zmaga się multum Polaków. Według danych opracowanych przez badaczy z Kanady, Polska to 8. kraj na świecie pod względem odsetka ludzi łysiejących. Można powiedzieć, że wypadanie włosów to chleb powszedni wielu Polaków. Jak sobie poradzić z tą przypadłością? Co robić i co stosować, aby zahamować wypadanie włosów?

Wypadanie włosów typu męskiego może być uwarunkowane przez szereg rozmaitych czynników. Wpływ na występowanie tej przypadłości mają: gospodarka hormonalna, dieta, prowadzony styl życia oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów.

Jak zahamować łysienie typu męskiego?

Choć „łysina” w przypadku mężczyzn, nierzadko określana jest jako atrakcyjna – mężczyźni rzadko kiedy od razu akceptują nadmierne wypadanie włosów. Lwia część Panów, pragnie zachować swoje włosy i – mówiąc kolokwialnie – walczy z łysieniem. Niestety, w wielu przypadkach – owa walka bywa nierówna.

Zahamowanie łysienia typu męskiego bywa trudna. Co istotne – medycyna do tej pory nie odkryła uniwersalnego rozwiązania, które to byłoby skuteczne w każdym z przypadków. Dlatego też, nierzadko kuracja musi być prowadzona wielotorowo.

Najlepsze metody na łysienie typu męskiego. Co stosować?

W leczeniu łysienia typu męskiego wykorzystuje się wiele rozmaitych metod. Poniżej przedstawiamy pięć najefektywniejszych rozwiązań.

Tabletki (suplementy diety) na wypadanie włosów

Rozwiązaniem, o którym w ostatnim czasie mówi się zdecydowanie najwięcej w kontekście leczenia wypadania włosów u mężczyzn są tabletki. Suplementy diety, bazujące na witaminach, minerałach i ekstraktach roślinnych – cieszą się ogromną popularnością, co związane jest z wieloma pozytywnymi opiniami.

Warto mieć jednak świadomość, że – niestety – nie każdy suplement diety na wypadanie włosów jest skuteczny. Przed wyborem konkretnego rozwiązania, sugerujemy zaznajomić się z jego opiniami oraz recenzjami. W chwili obecnej, najlepiej opiniowanym suplementem zdają się być tabletki Folisin, o którym więcej można przeczytać na blogu o włosach: https://www.zadbanewlosy.pl/folisin-opinie-cena-sklad/.

Szampony na wypadanie włosów (specjalistyczne)

Specjalistyczne szampony na wypadanie włosów to rozwiązania, co do których efektywności – nikt nie powinien mieć absolutnie żadnych wątpliwościach. Wszakże, są to środki o bardzo podobnym składzie co tabletki. Z tymże, aplikuje się je bezpośrednio na skórę głowy.

Przestrzegamy jednak przed nadmierną wiarą w skuteczność tanich szamponów, które reklamowane są jako środki eliminujące leczenie. Jak wskazują opinie i recenzje – tylko i wyłącznie specjalistyczne rozwiązania są efektywne. „Marketowe” szampony – niestety nie wykazują zbyt wysokiej skuteczności.

Olej kokosowy na wypadanie włosów

Wśród metod na łysienie typu męskiego, nie mogło zabraknąć olejowania włosów olejem kokosowy. Tłuszcz z kokosa to doskonały suplement diety, który stanowi prawdziwą bombę odżywczą – zarówno dla skóry, jak i samego włosa.

Olejowanie włosów olejem kokosowym ma stymulować włosy do wzrostu, odżywiać skórę głowy i włosy oraz hamować ich wypadanie. To bezpieczna, tania i co najważniejsze – bardzo skuteczna metoda.

Maseczka z jajek na łysienie typu męskiego

O tym, że jajka są doskonałym źródłem witamin i minerałów – wie każdy, średnio zorientowany w temacie odżywiania człowiek. Jednakowoż, mało kto wie, że bombę odżywczą z jajek można wykorzystać również w codziennej pielęgnacji włosów wypadających.

Maseczkę z jajek przygotowuje się w banalny sposób – wystarczy dokładnie wymieszać jajka, nałożyć na głowę i pozostawić pod przykryciem około 30 minut.

Ocet jabłkowy na włosy

Do najefektywniejszych sposobów na wypadanie włosów, które można określić mianem „domowych”, należy zaliczyć również miksturę na bazie octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy pozyskiwany jest ze sfermentowanych jabłek. Nie zawiera imponujących dawek witamin czy minerałów. Natomiast dostarcza inne istotne dla zdrowia włosów i skóry substancje.

Uwaga! Wcierkę z octu jabłkowego należy przygotowywać w odpowiednich proporcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *