Jak powiększyć i ujędrnić biust? Zabiegi czy domowe sposoby?

przez | 4 stycznia, 2020

Biust to jeden z najważniejszych atutów urodowych kobiety. Duże, jędrne piersi dla niektórych Pań pozostają jednak tylko w sferze marzeń. Na szczęście, medycyna pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegu powiększania i ujędrniania biustu.

W gabinecie medycyny estetycznej…

Oferta gabinetów medycyny estetycznej zdaje się być coraz szersza. W przypadku powiększania biustu, zdecydowanie największą popularnością cieszą się trzy zabiegi: implanty piersiowe, lipomodeling oraz kwas hialuronowy.

Powiększanie biustu implantami piersiowymi to zabieg, który gwarantuje zdecydowanie największą trwałość. Albowiem, dożywotnio można się cieszyć, dużym i jędrnym biustem. Przy czym sporą zaletą jest również fakt, iż pacjentka może dowolnie wybrać kształt oraz rozmiar „nowych” piersi. Okres rekonwalescencji wynosi minimum kilka tygodni. Dopiero po tym czasie można się cieszyć pięknym, jędrnym biustem.

Równie często, co na implanty, kobiety decydują się na modelowanie piersi kwasem hialuronowym. To zdecydowanie mniej inwazyjny zabieg, którego efekty mogą utrzymywać się do trzech lat. Kwas hialuronowy jest substancją w pełni bezpieczną dla organizmu i nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Innym, cieszącym się popularnością zabiegiem jest lipomodeling, czyli metoda powiększania własną tkanką tłuszczową. Odwirowany tłuszcz aplikowany jest bezpośrednio pod mięsień piersiowy. Metoda ta pozwala powiększyć biust o maksymalnie 2-3 rozmiary, przy czym finalny efekt trudno zdefiniować ze względu na różnicę w przyswajalności uzyskanego materiału.

Alternatywne rozwiązania dla zabiegów medycyny estetycznej

Biust można powiększyć także mniej inwazyjnymi sposobami, a konkretniej poprzez zastosowanie suplementów diet i żelów powiększających. Absolutnym liderem w tej kategorii zdaje się być ProBreast Plus – kompleksowa kuracja na większe piersi, która pozwala powiększyć biust o nawet 2 rozmiary.

Ponadto, zastosowanie znajdują różnego rodzaju diety wzbogacane fitoestrogenami, kuracja hormonalna oraz specjalistyczne masaże ujędrniająco-powiększające. Warto jednak zdać sobie sprawę, że piersi w lwiej części składają się z tkanki tłuszczowej, co wymusza na kobietach zjadanie większej ilości tłuszczu. To z kolei powoduje, że możemy pochwalić się nie tylko wzrostem piersi, ale także innych partii naszego ciała.

Idąc dalej, do alternatywnych metod powiększania biustu zaliczamy również wszelkiego rodzaju ćwiczenia. Rozwój mięśni klatki piersiowej co prawda nie zwiększy naszej miseczki, ale z całą pewnością przyczyni się do optycznego powiększenia biustu.

Warto również wspomnieć o masażach ujędrniających biust. Podobnie jak ćwiczenia – nie pozwolą nam na fizyczne powiększenie piersi, ale mogą dać doskonały optyczny efekt. Piersi staną się jędrniejsze i zostaną uniesione ku górze.

Którą metodą na większy biust wybrać?

Jak nietrudno zauważyć, wybór sposobów na powiększanie piersi jest całkiem duży. Możemy zarówno przeprowadzić zabiegi, jak i skorzystać z mniej inwazyjnych, alternatywnych metod. Która metoda jest najlepsza?

Rzecz jasna, trudno porównywać efektywność zabiegów do tabletek, żelów czy diet na większy biust. Oczywistym jest, że w tym elemencie górują rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną. Natomiast, warto zdawać sobie sprawę, że są to metody o wiele droższe. Za lipomodeling, powiększanie kwasem hialuronowym czy implanty piersiowe przyjdzie nam zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W przypadku rozwiązań alternatywnych, koszty są nieporównywalnie mniejsze. Dobry żel i tabletki (np. ProBreast Plus) to koszt rzędu 200-300 złotych. Przy czym – tego typu rozwiązanie jest najlepiej opiniowane. Niektóre z Pań sugerują wręcz, że efekty są porównywalne do np. powiększania piersi kwasem hialuronowym.

Dlatego też, decydując się na konkretne rozwiązanie powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także opinie. Wszak, liczba rekomendacji i oceny może nam pozwolić dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *