3 najlepsze sposoby na białe zęby. Które są najskuteczniejsze?

przez | 24 stycznia, 2021

Jednym z kluczowych elementów urody, które kształtują atrakcyjność jest nasze uzębienie. Uśmiech ma kolosalne znaczenie dla naszego wizerunku. Dlatego też, warto zadbać o optymalną kondycję naszych zębów oraz ich kolor.

W gabinetach stomatologicznych można zrealizować przeróżne zabiegi wybielające. Największą popularnością cieszą się rozwiązania wykorzystujące tzw. naświetlanie specjalnymi diodami  (lampa Beyond). Jednakże, owa metoda jest dosyć kosztowna i nie każdy może sobie pozwolić na realizację takiego zabiegu.

W alternatywie pozostają domowe rozwiązania – receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poznaj trzy najskuteczniejsze metody na białe zęby, które możesz zrealizować w domu:

  • Soda oczyszczona

Co do tego rozwiązania jest wiele wątpliwości – ze względu na fakt, iż stomatolodzy przestrzegają przed degradującym wpływem szczotkowania sodą. Wszak, ten silny preparat może doprowadzać do uszkodzenia szkliwa. Nie mniej jednak, realizacja tego prostego zabiegu „od czasu do czasu” jeszcze nikomu poważnie nie zaszkodziła.

To metoda niezwykle skuteczna. Efekty pojawiają się natychmiastowo – tuż po szczotkowaniu. Zabieg pozwala rozświetlić i poprawić koloryt zębów o nawet kilka tonacji.

  • Sok z cytryny

Cytryna to owoc, który skrywa w sobie mnóstwo właściwości. Wykorzystywane są one powszechnie w przemysłach kosmetycznych. Zastosowanie znajdują również w stomatologii.

Sok z cytryny rozjaśnia zęby i pozwala wyeliminować wszelkie przebarwienia. Jest przy tym rozwiązaniem nieco bezpieczniejszym (minimalny wpływ degradujący).

  • Herbata z czystka

W pełni bezpiecznym rozwiązaniem na białe zęby jest natomiast herbata z czystka. Napar z tego ziela jest wyjątkowo efektywny, ale należy uzbroić się w cierpliwość. Kolor zębów poprawia się bowiem dopiero po kilku tygodniach codziennego stosowania (czystek należy pić 2-3 razy na dobę).

Metoda nie powoduje żadnych reakcji niepożądanych. Jest w pełni bezpieczna dla szkliwa i ma dobroczynny wpływ na kondycję całego organizmu.

Czy domowe sposoby na wybielenie zębów to dobry pomysł?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, wysoki koszt profesjonalnych zabiegów sprawia, że częstokroć jesteśmy zmuszeni do korzystania z alternatywnych, niekoniecznie bezpiecznych rozwiązań. Czy mimo wszystko warto realizować tego typu zabiegi?

Niestety bilans zysków i strat nie jest w każdym przypadku korzystny. Korzystając z soku z cytryny czy sody oczyszczonej, narażamy swoje szkliwo na poważne uszkodzenia. Najkorzystniej wypada płukanie jamy ustnej herbatą z czystka. Należy jednak wiedzieć, że to rozwiązanie jest najmniej efektywne.

Świetną alternatywą mogą okazać się paski wybielające, pasty z aktywnym węglem i lampy do domowego naświetlania. Wbrew pozorom, cena powyższych rozwiązań nie należy do najwyższych. Co więcej, to metody coraz lepiej dostępne – paski, pastę czy lampę kupimy w niemal każdej, dobrze zaopatrzonej aptece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *