Redukcja zbędnych kilogramów w 3 prostych krokach

przez | 9 maja, 2021

Redukcja zbędnych kilogramów w trzech krokach

Nadwaga to ogromny problem, którego skala cały czas rośnie. Według danych statystycznych, tylko na przestrzeni ostatnich 20 lat, liczba osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej mogła wzrosnąć o nawet kilkanaście procent. Nic więc dziwnego w tym, że przypadłość ta określana jest mianem choroby XXI wieku.

Dlaczego tyjemy?

Problemy z nadwagą są zazwyczaj wynikiem dwóch czynników:

  • Niewłaściwej diety

  • Braku aktywności fizycznej

Jemy nieregularnie, niezdrowo i nie dbamy o pełnowartościowość diety. Dodatkowo, prowadzimy wygodny, siedzący tryb życia. Efekty po prostu nie mogą być inne.

Trudy odchudzania – jak schudnąć?
Odchudzanie na pewno stanowi niemałe wyzwanie. Przez wielu określane jest mianem niezwykle trudnego, angażującego i wymagającego cierpliwości wyzwania. Czy tak jest zawsze? Czy odchudzanie może być łatwe, szybkie i przyjemne?

3 proste kroki, które pozwolą Ci schudnąć

Efektywność odchudzania zależna jest w głównej mierze od trzech czynników, z czego dwa są niezbędne do osiągnięcia efektów. Poznaj je, i ciesz się zgrabną sylwetką już teraz.

Krok 1: dieta
Redukcja zbędnych kilogramów wymusza na nas zmianę nawyków żywieniowych. Musimy jeść zdrowiej i regularnie. Nasza dieta musi być zbilansowana i pełnowartościowa.

Warto również zadbać o to, by była smaczna – co pozytywnie wpłynie na naszą motywację i uprzyjemni odchudzanie.

Krok 2: trening
Form aktywności fizycznych, które umożliwiają szybką redukcję zbędnych kilogramów jest wiele. Polecamy korzystać z takich rozwiązań, które jednocześnie będą stanowiły dla nas rekreację. Doskonale w tej roli sprawdzi się jazda na rowerze, pływanie czy jazda na rolkach.

Krok 3: suplementacja
Suplementacja uzupełniająca jest opcjonalna. Nie mniej jednak, jak pokazują najnowsze badania – jej rola cały czas się zwiększa. Produkty oparte na błonniki i/lub kwasach: hydroksyctrynowych i chlorogenowych dają efekty, które zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Poznaj najlepszą formę treningową na odchudzanie – aerobik
Spośród wielu form treningowych na odchudzanie, jedną z najczęściej stosowanych jest aerobik. Dzisiaj pragniemy wziąć „pod lupę” ćwiczenia aerobowe, ocenić ich efektywność oraz trudność wykonywania. Czy aerobik faktycznie zasługuje na tak dużą popularność?

Aerobik – kilka słów na temat historii

Aerobik debiutował w latach 60. ubiegłego wieku. Pierwszym twórcą ćwiczeń tlenowych (aerobowych) był Kenneth Cooper. Osobą, która w największym stopniu przyczyniła się do promocji tej formy aktywności fizycznej była amerykańska supergwiazda – Jane Fonda. Ta kobieta wielu talentów była twórczynią pierwszych programów telewizyjnych, gdzie przedstawiała układy choreograficzne.

Niegdyś defincja aerobiku oznaczała: ćwiczenia taneczne/gimnastyczne wykonywane w rytm muzyki. Dzisiaj, do ćwiczeń aerobowych zalicza się znacznie więcej różnych form treningowych. Dla przykładu, aerobikiem może być jazda na rowerze, pływanie czy nawet bieganie.

Zasady treningu aerobowego

Ćwiczenia by mogły być nazywane aerobowymi, muszą być wykonywane zgodnie z kilkoma zasadami, mianowicie:

  • Intensywność powinna oscylować w granicach 65-75% tętna maksymalnego.

  • Objętość treningowa powinna wynosić nie mniej niż 25-35 minut.

  • Trening powinien być charakter ogólnorozwojowy.

Efektywność aerobiku

Aerobik to faktycznie jedna z najefektywniejszych form ćwiczeń redukcyjnych. Jej efektywność zależna jest jednak od kilku czynników, a mianowicie: częstotliwości, objętości, intensywności oraz formy wybranych ćwiczeń. Te wszystkie elementy powinny być ustalane indywidualne, w oparciu o analizę możliwości danej jednostki.

Trening aerobowy pozwala schudnąć do nawet kilku kilogramów w ciągu miesiąca. Efekty przychodzą niezwykle szybko. Ponadto, ta forma ćwiczeń pozytywnie oddziałuje na:

  • Kondycję psychiczną człowieka

  • Wydolność krążeniową

  • Wydolność oddechową

Reasumując, aerobik z całą pewnością jest efektywnym sposobem na pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Musimy jednak pamiętać o tym, by trening był ustalany indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *