Łatwe i przyjemne odchudzanie. Czy w ogóle jest możliwe?

przez | 31 stycznia, 2020

Nadwaga to zmora milionów osób na całym świecie. Liczba osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej każdego roku wzrasta, co jest powodem do prawdziwego niepokoju. Wszak, otyłość niesie za sobą śmiertelne konsekwencje w trzech milionach przypadków (każdego roku).

Odchudzanie może być łatwe, proste i przyjemne!

Boisz się tego jak diabeł święconej wody. Uważasz to za proces trudny, często niemożliwy do wykonania. Nie podejmujesz próby zaslaniając się uwarunkowaniami fizycznymi. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim – nie jesteś przygotowana mentalnie na zmiany, co w przypadku długotrwałego procesu odchudzania jest absolutnie kluczowe.

Odchudzanie wbrew pozorom jest procesem niezwykle prostym. Jedynym ograniczeniem jest nasza psychika, która często nie pozwala nam zmienić czegoś w swoim życiu. Tłumaczymy to tendencją do tycia, wolną przemianą materii i tym podobnymi. Czy to, aby na pewno jest tak ograniczające? Tysiące ludzi ze zdecydowanie gorszymi uwarunkowaniami indywidualnymi poradziło sobie z nadwagą wynoszącą 5, 10, 20, a nawet 50 kilogramów. Dlaczego Tobie miałoby się nie udać?

Gdzie jest Twoja motywacja?

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym i opinii innych, to pomyśl o własnym zdrowiu. Udowodniono, że nadwaga może skutkować wieloma zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu, a jej nielecznie doprowadzić może nawet do zgonu.

Nie podejmujesz próby, bo brakuje Ci motywacji? Jeśli problem jest mocno zakorzeniony w Twojej głowie, to żadna publikacja Cię do tego nie przekona. Wówczas, warto skorzystać z porady psychologa. Wbrew pozorom, konsultacja ze specjalistą może sprawić, że w radosnych podskokach podejmiesz trudy odchudzania.

Jak pokazują opinie innych, tych, którym się udało – najlepszą motywacją do realizacji postanowień jest stworzenie możliwie sprecyzowanego planu działania. Wypełnianie pojedynczych zadań jest łatwiejsza, aniżeli spoglądania na proces odchudzania całościowo. Istotnym elementem jest również nie orientowanie się na wynik, tzn. nie należy patrzeć na wyniki, a jedynie na fakt zrealizowania konkretnego postanowienia. Dlatego też, tak istotne jest stawianie celów na które mamy bezpośredni wpływ, tj takich, które możemy wypełnić. Dla przykładu, postanowienie „schudnę 5 kg w miesiąc” jest błędne, a postanowienie „będę utrzymywał dietę przez najbliższy miesiąc” jest poprawne. Wynika to z faktu, iż nie jesteśmy w stanie określić czy nasz organizm jest zdolny do metamorfozy wynoszącej -5kg.

Jak schudnąć? Poznaj fundamentalne zasady:

To, w jakim tempie pracuje nasz system trawienny ma ogromny wpływ na nasz wygląd, a konkretniej – na naszą sylwetkę. Im metabolizm jest szybszy, tym wyglądamy szybciej.

Zwykle osoby u których tempo metabolizmo stoi na wysokim poziomie nie borykają się z nadwagą nawet wtedy, gdy odżywiają się nie zdrowo. Co zatem zrobić, by móc sobie pozwolić na pysznego pączka z dżemem lub niemałą pizzę?

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, jak doprowadzić organizm, aby trawił szybciej. Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednio dużo motywacji by przejść przez ten proces.

Jak przyśpieszyć metabolizm? Krok po kroku!

Pierwszą, fundamentalną zmianą, którą musisz wprowadzić w swoim jadłospisie są pory posiłków. Musisz nie tylko jeść regularnie, ale także o stałym czasie. Dzięki temu, Twój organizm będzie przygotowany na kolejne posiłki i tym samym przyśpieszy swoją pracę. Miej jednak na uwadze, że dostosowanie organizmu może potrwać nawet kilka tygodni.

Drugim, równie ważnym elementem jest wzmożenie aktywności fizycznej. Ruch pobudza pracę niemalże każdego narządu wewnętrznego. Stymuluj swój organizm do wydajniejszej pracy każdego dnia. Sugeruje się ćwiczyć minimum kilkadziesiąt minut dziennie.

Trzecim, nie mniej istotnym elementem jest relaks. Wiele osób zapomina w swoich życiu o tym, by podjąć rozrywkę i zminimalizować ilość czynników stresogennych, które nas otaczają. Wypoczęty organizm działa wydajniej.

Czwartym krokiem będzie kolejna zmiana w diecie, a konkretniej zwiększona ilość przyjmowanych płynów. Sugerujemy w pierwszym etapie korzystać tylko i wyłącznie z wody. Ułatwia ona trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Należy spożywać jej w ilości nie mniejszej niż 2-3 litry każdego dnia.

Piątym, ostatnim już krokiem są suplementy. Ich stosowanie powinno stanowić dodatek, który spotęguje efekty wprowadzonych zmian. Zdecydowanie zalecamy korzystać ze sprawdzonych środków, takich jak chociażby Acai Berry, Błonnik Witalny czy African Mango. To preparaty, które gwarantują skuteczność na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *