Jak schudnąć 30 kg? Najlepsze metody na redukcję dużej nadwagi

przez | 17 czerwca, 2020

Jedną z najczęściej przeprowadzanych metamorfoz ciała jest jego odchudzenie. Wynika to z faktu, iż nadwaga jest na tyle popularnym zjawiskiem, że przez wielu określana jest mianem choroby XXI wieku. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak ilość osób, które borykają się z nadmiarem tłuszczu na przestrzenii dwóch ostatnich dekad wzrosła o 30%. Co więcej, szacuje się, że w wyniku otyłości i powikłań każdego roku umiera 3 miliony ludzi.

Kilkudziesięciokilogramowy nadmiar tłuszczu to otyłość, która może być sporym zagrożeniem dla zdrowia, a w konsekwencji dla życia człowieka. Dlatego też, jej leczenie (tudzież odchudzanie) jest absolutnie konieczne.

Jak schudnąć 30 kg? Poniżej pokazujemy trzy podstawowe, najważniejsze kroki, które doprowadzą Cię do wymarzonej sylwetki.

Krok 1 – psychologia odchudzania

Zacznij od przygotowania mentalnego do odchudzania. Nie jest ono wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy tylko chcieć, by wytrwać. Kryzysy i zwątpienie w to, co robimy nadchodzą zawsze. Szczególnie wtedy, gdy nadwaga jest tak duża i czas odchudzanie będzie ciągnął się przez wiele miesięcy.

Motywacja, determinacja – to terminy, które w tym okresie będą dla Ciebie bardzo istotne. Mówcy motywacyjni zalecają realizację odchudzania poprzez szczegółowe zaplanowanie procesu (w kalendarzu/notatniku), co umożliwia stałą kontrolę postępów i zbudowanie nawyku. Brak dobrego planu może doprowadzić do zaniechania działania.

Krok 2 – odżywianie

Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa odchudzania. Nie ma znaczenia czy mowa o 3 czy 30 kilogramach. Zmiana nawyków żywieniowych nie tylko zahamuje wzrost masy, ale także umożliwi jej spalanie podczas treningu.

Wartość odżywcza jaką należy dostarczyć organizmowi powinna być wynikiem analizy danego przypadku. Wskaźnik BMI, tryb życia, aktywność fizyczna – to kluczowe czynniki przy ustalaniu bilansu.

Po dietę sugerujemy udać się do dietetyka, gdyż personalizacja jadłospisu zagwarantuje nie tylko jego poprawność względem naszej osoby, ale także zaspokojenie preferencji kulinarnych, co przy tak długim okresie stosowania może mieć kluczowe znaczenie.

Krok 3 – trening

Spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi dopiero wtedy, gdy organizm zmuszony jest do pobrania energii z materiału zapasowego. Możliwe jest to tylko podczas uprawiania aktywności fizycznej w określonym czasie (szacuje się, że organizm rozpoczyna spalanie tłuszczu po 20 min treningu).

Trening odchudzający powinno realizować się od 4 do 5 razy w tygodniu. Najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest bieganie, jazda na rowerze, a także pozostałe ćwiczenia aerobiczne (pływanie, nordic walking).

Krok 4 – suplementacja

Ilość suplementów wspomagających odchudzanie jest ogromna. Tylko niektóre z nich dają realne efekty. Z całą pewnością do tego grona należy zaliczyć Acai Berry – jagodę, która naturalnie występuje w Ameryce Południowej.

Jagoda Acai to suplement, który z powodzeniem może być wykorzystywany także we wspomaganiu pracy serca i jelit. Ponadto, właściwości tego owoca pozwalają wyhamować procesy starzenia oraz zapobiec tworzeniu komórek rakowych.


Pro-zdrowotne działanie tego owoca znane jest od dawien dawna. Zastosowanie jako wspomagacz odchudzania Acai Berry ma od niedawna. Swoją popularność jako suplement na odchudzanie zdobyła w XXI wieku.

Acai Berry to produkt, który stanowi absolutny hit w kategorii suplementów wspomagających odchudzanie. Trudno znaleźć jakikolwiek ranking w którym nie będzie znajdować się w TOP 3 najlepszych preparatów. Skuteczność Acai Berry to przede wszystkim zasługa błonnika naturalnego, który stanowi aż 16% jagody. Błonnik poprawia pracę jelit, reguluje metabolizm oraz hamuje apetyt (powoduje uczucie sytości).

Suplementy diety zawierające jagodę Acai znaleźć można w drogeriach, aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością. Dostępne są również w Internecie. Cena preparatu zależy od dawki w jednej kapsułce. Dla przykładu miesięczny zapas Acai Berry Extreme (jeden z najlepszych środków) to koszt 139 złotych. Czy warto? Biorąc pod uwagę opinię innych konsumentów – z całą pewnością.

Opinie na temat tego suplementu są bardzo pochlebne. Większość recenzji eksperckich – również. Do najczęściej wymienianych zalet zaliczamy: szybkość działania, brak skutków ubocznych i efektu jojo. Ponadto, użytkownicy sugerują, że Acai Berry wpływa również na lepsze samopoczucie i koncentrację. Cóż – z całą pewnością, jagody z Ameryki Południowej są suplementem godnym polecenia każdemu, kto pragnie schudnąć… i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *