Herbata z imbirem na odchudzanie. Czy napar jest skuteczny?

przez | 5 czerwca, 2020

Herbata z imbirem to gorący napój, który od lat stosowany jest w leczeniu przeziębień i innych infekcji wirusowych. Imbir ma bowiem szereg pro-zdrowotnych właściwości, które potrafią przywrócić optymalną kondycję organizmu.

Warto mieć jednak świadomość, że imbir uważany jest również za termogenik i nierzadko wykorzystywany jest w procesach redukcyjnych. To wyjątkowa substancja, której stosowanie bardzo często rekomendowane jest przez lekarzy i dietetyków.

Herbata z imbirem – napój o cudownych właściwościach

Choć wiele osób ma spore obiekcje przed wypiciem herbaty z imbirem (smak jest mocno kontrowersyjnym – niektórym bardzo mocno przeszkadza intensywność imbiru), to mało kto poddaje w wątpliwość skuteczność imbirowej herbaty.

Imbir jest jednym z podstawowych produktów wykorzystywanych przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej. Nie ma w tym, absolutnie nic, co mogłoby dziwić – liczba potwierdzonych badaniami właściwości jest naprawdę długa. Najlepszym tego dowodem jest ponad 3700 wyników na zapytanie „Ginger” w PubMed.gov.

Imbir znany jest ze swoich właściwości pro-zdrowotnych. Mało jednak osób wie, że jest to jeden z najsilniejszych naturalnych termogeników, którego regularne stosowanie może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów. – przekonują eksperci z serwisu FitPoradnia.pl.

Imbir na odchudzanie – jak wpływa na proces utraty zbędnych kilogramów?

Przede wszystkim imbir to doskonały stymulator całego układu trawiennego. Produkt wspomaga proces przemiany materii oraz doprowadza do tzw. termogenezy i spalania spoczynkowego. Idąc dalej, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną właściwość imbiru, tj.: zahamowanie apetytu. Imbir pozytywnie wpływa na uczucie sytości sprawiając, że rezygnujemy z tzw. podjadania.

Generalnie rzecz ujmując, stosowanie imbiru podczas odchudzania – niesie za sobą mnóstwo korzyści. Co więcej, produkt powszechnie uważany jest za w pełni bezpieczny.

Herbata z imbirem na odchudzanie – jak przygotować?

Przygotowanie herbaty z imbiru jest banalnie proste i w zasadzie niczym nie różni się od przygotowania herbaty z cytryną. Wystarczy zaparzyć herbatę, a następnie dodać plasterek imbiru. Opcjonalnie – można zetrzeć imbir i wraz z sokiem dodać do herbaty.

Herbata z imbirem – słodzić czy nie słodzić?

Herbata z imbirem nie należy do najsmaczniejszych, choć – trzeba przyznać – że wiele osób, nie ma najmniejszego problemu z jej piciem. Warto mieć jednak świadomość, że podczas procesu redukcyjnego – jednym z kluczowych elementów jest ograniczenie spożywania cukru. Wiąże się to również z rezygnacją z dosładzania herbaty.

Jeśli smak herbaty z imbirem nam bardzo mocno nie odpowiada, możemy skorzystać z dostępnych niskokalorycznych słodzików lub miodu. Istnieją również przepisy sugerujące dodawanie cynamonu i soku z cytryny.

Picie herbaty z imbirem na odchudzanie. Jakie daje efekty?

Imbir to produkt, o którym – bez cienia wątpliwości – można powiedzieć, że jest skuteczny oraz daje bardzo dobre rezultaty w odchudzaniu. Jednakowoż, warto od razu zdać sobie sprawę, że nie istnieją środki, które wykonają za nas ciężką pracę. Imbir jest tylko i wyłącznie suplementem, który może pomóc w procesie odchudzania.

Wiele osób mylnie uważa, że wystarczy wypić niezbyt smaczną herbatę z imbirem by schudnąć. Otóż, mikstura – czy to z cytryną, herbatą czy cynamonem – jest dodatkiem potęgującym efekty diety i treningu. Dlatego też, do oczekiwań wynikających ze stosowania imbiru na odchudzanie – należy podchodzić ze sporym dystansem.

Jednocześnie, bardzo trudno wskazać jakich możemy się spodziewać efektów po zastosowaniu imbirowej herbaty. Jedni będą chudnąć o 100% szybciej, inni zaś – nie odczują zbyt mocno efektów stosowania imbiru. Wszystko bowiem zależy od kondycji organizmu oraz jego uwarunkowań. Wpływ na efektywność ma również stosowana dieta.

Jedno jest natomiast pewne: imbir warto stosować. To naturalny środek, którego skuteczność nie ogranicza się do wspomagania odchudzania. Jest również środkiem podnoszącym odporność, co w przypadku metamorfozy stylu życia – może mieć duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *